РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД
ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 RSS | Зареєструватися


           


Економічний портрет Луганської області
 
Луганська область має значний економічний потенціал і входить у п’ятірку найбільш міцних промислово-економічних регіонів України.

Вигідне географічне розташування, близькість джерел сировини і ринків збуту продукції, багатогалузева промисловість, розвинена мережа транспортних комунікацій, висока густина населення додають області незаперечні переваги перед іншими регіонами країни.

У державному розподілі праці область забезпечує 8,7 % реалізованої промислової продукції України і за обсягом посідає 4 місце серед регіонів.

За випуском багатьох видів промислової продукції область займає провідне монопольне становище в Україні, забезпечуючи 30,0 % обсягу видобутку кам'яного вугілля, 32,8 % первинної обробки нафти і випуску нафтопродуктів, 40,0 % – бензину, 33,0 % – дизельного палива, 14,0 % – коксу і вугілля кам’яного, 15,0 % – сталі, 11,0 % – готового прокату.

 

Промисловість області – це багатогалузевий комплекс, де лідирує обробна промисловість. Частка продукції, яка вироблена підприємствами обробної промисловості, у загальному обсязі складає понад 80 %. Обробна промисловість представлена підприємствами з виробництва коксу та продуктів нафтопереробки, машинобудування, хімічної, нафтохімічної, харчової, целюлозно-паперової, легкої та промисловості будівельних матеріалів.

Продукція луганських підприємств відома в багатьох регіонах України та за кордоном, неодноразово отримували міжнародні нагороди за якість.

В Луганській області сформувалося три великі промислові вузли. Спеціалізацію Луганського вузла визначають підприємства машинобудування, металообробки і легкої промисловості; Алчевсько-Стахановського – підприємства вугільної, металургійної і машинобудівної; Лисичансько – Рубіжансько - Сєверодонецького – підприємства хімічної та нафтохімічної промисловості.
Провідними підприємствами в окремих галузях є:

  • у виробництві коксу і продуктів нафтоперероблення: ВАТ "Алчевськкокс", ЗАТ "ЛИНІК";
  • у машинобудуванні: ВАТ ДХК "Луганськтепловоз", ЗАТ "Краснодонський завод „Автоагрегат", ВАТ "Краснолуцький машинобудівний завод", ВАТ "Первомайський електромеханічний завод", ВАТ "Імпульс", ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод", Консорціум "Укрбат", ЗАТ "Луганський машинобудівний завод", ЗАТ "Первомайський механічний завод", ЗАТ "Термо", ВАТ "Кіровський завод Центрокуз" та ін.
  • у металургії: ВАТ "Алчевський металургійний комбінат", Алчевський коксохімічний завод, ВАТ "Стахановський завод феросплавів", ЗАТ "Луганський трубний завод", СП "Інтерсплав";
    у хімії: ЗАТ “Сєверодонецьке об'єднання "Азот", Рубіжанський казенний завод "Зоря", ТОВ „Рубіжанський "Краситель", ВАТ "Склопластик", ВАТ "Лисичанський завод гумово технічних виробів", ВАТ "Лиссода".


Важливе місце в господарському комплексі Луганської області належить і сільському господарству. В області зосереджено 4 % ріллі від загальноукраїнської.

Забезпечено приріст промислового виробництва в 2005 році практично по всіх галузях. Найбільших темпів зростання досягли галузі: целюлозно-паперова, видавнича діяльність (на 14,4 відс.), хімічна і нафтохімічна (на 13,5 відс.), виробництво і розподіл електроенергії, газу, води (на 12,6 відс.), машинобудування (на 7,7 відс.), металургія і обробка металу (на 6,6 відс.), харчова і переробка сільгосппродукції (на 4,6 відс.).

 

В загальноукраїнському обсязі продукція сільського господарства складає 3,2%. У галузі рослинництво: в усіх категоріях господарств посівна площа склала 955,2 тис.га.

 

Луганська область надає належну увагу процесу інтеграції у складі України в світову економічну спільноту, що відкриває нові стратегічні перспективи і додаткові можливості для розвитку регіону.

 

Зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг області за 2007р. становив 7600,6 млн.дол.США і збільшився порівняно з 2006р. на 32,7%. При цьому обсяги експорту товарів та послуг збільшилися на 31,9 %, імпорту – на 33,6 %.


Зовнішньоторговельні операції з товарами здійснювали 726 підприємств та фізичних осіб з партнерами із 112 країн світу.

 

Інвестиції

Протягом 2007р. в економіку Луганської області інвесторами вкладено 9754,1 млн грн. прямих інвестицій.

Загальний обсяг іноземних інвестицій, включаючи позичковий капітал, за 2007р. склав 309,2 млн дол.США.


Прямі інвестиції надійшли з 35 країн світу, але найбільші обсяги внесені нерезидентами зі Сполучених Штатів Америки – 42,8%, Кіпру – 25,1%, Угорщини – 12,8%, Іспанії – 3,6%, Сполученого Королівства – 2,9%, Нідерландів – 1,8%, Естонії та Швейцарії – по 1,4% від загального обсягу.

Основною формою залучення прямих інвестицій були внески у формі рухомого і нерухомого майна – 46,1%, грошові внески – 50,9% від загального обсягу.

За видами економічної діяльності найпривабливими для інвесторів є хімічна і нафтохімічна промисловість (хімічне виробництво, виробництво гумових та пластмасових виробів) – 134,9 млн дол.США, будівництво – 73,5 млн дол. США, наземний транспорт – 30,0 млн дол. США, металургія та оброблення металу – 16,4 млн дол. США, операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, оптова торгівля і посередництво в торгівлі – по 10,6 млн.дол.США, виробництво коксу, продуктів нафтоперероблення – 4,2 млн.дол. США.

 

Іноземні інвестиції вкладені в 130 підприємств області. Найбільший обсяг інвестицій отримали підприємства Сєверодонецька – 44,2 % від загального обсягу, Алчевська – 25,8 %, Луганська – 18,4 %, Свердловська – 3,0%, Красного Луча – 2,4%.

 
Контрольна панель:
 


( Забыли? ) Регистрация28.09.12

28.09.12

28.09.12

07.06.11


Які напрямки підтримки Вашого бізнесу з боку регіональної влади Ви вважаєте найбільш корисними?

Фінансова підтримка на реалізацію інвестиційних проектів
Консультаційна підтримка
Інформаційна підтримка
Підготовка кадрів
Поліпшення умов реєстрації та отримання дозволів

РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Україна, 91055, м.Луганськ,
вул. Дзержинського, 35, офіс 110
тел./факс: 0642 58-00-77, 58-15-77

Сайт створено у рамках реалізації „Програми економічного та соціального розвитку Луганської області на 2009 рік”солнышко облучатель бактерицидный бытовой bactosfera.com.ua лампа бактерицидная osram;шторы онлайн магазин все отзывы тканевые ролеты заказать киев rolety-kiev.com.ua;Предлагаем вам материалы для наращивания ресниц Киев в нашем магазине.